Wirtualna Polska — Najbardziej Opiniotwórcze Medium Internetowe w 2022 roku

W rankingu „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce” opracowanym przez Instytut Monitorowania Mediów (IMM) jako część ich cyklicznego raportu, Wirtualna Polska zdobyła pierwsze miejsce wśród mediów internetowych o największym wpływie w 2022 roku. Sukces portalu oznacza, że w ubiegłym roku był to serwis, na który inne media powoływały się najczęściej. To potwierdza, że Wirtualna Polska odgrywa ważną rolę w polskim krajobrazie medialnym i cieszy się dużym zaufaniem czytelników.

Sprawy, które wzbudziły zainteresowanie innych mediów i są godne uwagi.

Dzięki pracy swoich dziennikarzy, Wirtualna Polska zyskała duże uznanie za ujawnienie nadużyć, jakie miały miejsce w Domu Pomocy Społecznej dla dzieci w Jordanowie. Ta informacja, opublikowana w czerwcu, wzbudziła zainteresowanie innych mediów, co podkreśla IMM.

W grudniu 2022 roku Wirtualna Polska zdobyła pozycję najbardziej wpływowego medium na polskim rynku dzięki swoim doniesieniom o trzydziestomilionowej premii dla polskiej reprezentacji w piłce nożnej.

Analiza Rankingów Najbardziej Opiniotwórczych Mediów w Polsce

W lipcu 2022 roku, według rankingu IMM, Wirtualna Polska otworzyła listę najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce, wyprzedzając Onet oraz „Rzeczpospolitą”. Wśród najczęściej cytowanych mediów utrzymały się również Wirtualnemedia.pl. Ringier Axel Springer Polska utrzymał natomiast pierwsze miejsce w rankingu najbardziej opiniotwórczych wydawnictw.

Statystyki Cytowań Wirtualnej Polski

Inni dziennikarze w kraju powoływali się na redakcyjne treści Wirtualnej Polski w lipcu 2022 roku 1,8 tysiąca razy. Na drugim miejscu uplasował się Onet, który uzyskał ponad 1,6 tysiąca odniesień w innych mediach, a trzecie miejsce przypadło „Rzeczpospolitej”, która uzyskała nieznacznie mniejszą liczbę cytowań wynoszącą 1,5 tysiąca. Warto zaznaczyć, że w rankingu odnotowano także największy wzrost dla Polskiego Radia 24, które z wynikiem 766 cytowań awansowało o dwanaście pozycji.

Reprezentacja Mediów w Rankingu

Spośród piętnastu najbardziej wpływowych mediów, pięć stanowią portale internetowe, a kolejne pięć to tytuły prasowe. W rankingu uwzględniono również trzy stacje telewizyjne: TVN24, Polsat News oraz TVP Info, a także dwie rozgłośnie radiowe: RMF FM i Polskie Radio 24.

Wirtualna Polska (1,8 tys.) pozostaje liderem w czołówce serwisów internetowych o największym wpływie w Polsce. Na drugim miejscu z wynikiem 1,6 tysiąca znajduje się Onet, a trzecie miejsce niezmiennie w porównaniu z ubiegłym miesiącem zajmuje Interia (1 tys.).