Allegro wprowadza nowe opcje dostawy — od teraz szybciej otrzymasz swoje zamówienie

Wygoda zakupów online sprawia, że każdego roku opcja ta jest coraz częściej wykorzystywana przez użytkowników platform sprzedażowych. Nowe opcje dostawy wprowadzone przez Allegro sprawiają, że największe minusy dokonywania zakupów przez internet już niedługo mogą całkowicie odejść w niepamięć. Co nowego przygotował dla swoich użytkowników największy portal handlowy w naszym kraju?

Czas to pieniądz

Korzyści płynące z dokonywania zakupów przez internet obejmują dostęp do szerokiego asortymentu produktów, niskie ceny oraz wygodny sposób dostawy poszczególnych produktów do użytkownika. Większość osób poprzez największe portale handlu internetowe nabywa niemalże każdy rodzaj produktów, wliczając w to artykuły spożywcze, takie jak na przykład makarony, przyprawy i mąki. Dużym problemem dla serwisów obsługujących płatności internetowe był do tej pory czas realizacji poszczególnych zamówień. Ze względu na ilość czynników, które wpływają na czas potrzebny na dostarczenia paczki do zamawiającego, dokładne oszacowanie takiej daty było praktycznie niemożliwe. Zgodnie z zapowiedziami zmiany w regulaminie dostaw na portalu Allegro mają od 6 marca 2023 roku umożliwić wybór opcji płatności za pobraniem z dostarczeniem paczki w dzień złożenia zamówienia lub następnego dnia.

Co oznacza nowa opcja dostawy na Allegro dla użytkowników?

Zamawiający mogą wybrać nową opcję dostawy wyłącznie u sprzedawców, którzy ten sposób dodali do swojego konta. Dodatkowo adres doręczenia przesyłki musi obejmować obszar pracy kuriera Allegro One. Obecnie są to największe miasta wojewódzkie, takie jak Warszawa, Poznań, Wrocław i Kraków, jednak można spodziewać się, że usługa ta będzie stopniowo pojawiać się w mniejszych ośrodkach miejskich.

Ile kosztuje nowa opcja dostawy na Allegro?

Dostawa przesyłki za pośrednictwem opcji Allegro Kurier One tego samego lub następnego dnia będzie zależna od ustawień konta zamawiającego. W ten sposób użytkownicy korzystający z usługi „Allegro Smart!” zapłacą 4,99 zł za każde dostarczenie przesyłki, jednak w przypadku klientów bez opłaconej subskrypcji Allegro należy liczyć z kosztami rzędu 21,99 zł za dostawę „na dzisiaj” oraz 17,99 zł w przypadku przesyłek dostarczanych do domu zamawiającego następnego dnia.

Opcja ta będzie zatem zdecydowanie bardziej opłacalna pod względem finansowym dla użytkowników planu „Allegro Smart!”, jednak w danym przypadku z punktu widzenia zamawiających bardziej istotny wydaje się być zupełnie inny aspekt. Kupujący wreszcie będą mogli zyskać pewność, że późno zamówiony prezent lub przedmiot niezbędny w danym momencie dotrze na czas – nawet pomimo konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.